Коли ми дивимося на предмети декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва, на розписи, різьблені або ковані візерунки чи вишивку, помічаємо, що ці зображення відрізняються від того, що оточує нас у повсякденному житті. Ружа, яку намалювали майстри петриківсько-го розпису чи вишили на сорочці вишивальниці, зовсім не схожа на ту, яка росте під нашими вікнами. Чому це так? Тому, що ружу зображували майстри декоративно-прикладного мистецтва. Вони її роздивлялися, аналізували її форму та колір, робили замальовки, а потім стилізували квітку. Пригадаймо, що називається стилізацією. Стилізація — це процес узагальнення предмета за формою та кольором на основі добирання найвиразніших його рис. Стилізація має свої принципи, із якими ми зараз познайомимося.
Принципи стилізації
• Узагальнення форми в її межах.
• Узагальнення форми зі зміною обрису (окреслення предмета).
• Узагальнення форми і спрощення конструкції.
• Зміна характеру форми на більш декоративний.
• Перетворення об'ємної форми на площинну.
Тому стилізація природних форм є перетворенням живої форми на спрощену або ускладнену, відповідно до призначення.
Зі стилізованих і декоративних елементів можна створити візерунок. Візерунок — це вільна композиція декоративних мотивів. Візерунки, створені на основі використання стилізованих природних форм, завжди милують око.
Завдання :
Створити стилізоване зображення рослин на основі обраної реальної форми (можливе використання замальовок рослин, які були зроблені восени)
Немає коментарів:
Дописати коментар